KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8321325
nr 832 1325
Lotte Laserstein
(1898-1993), Sverige
Akvarell, Lotte Laserstein (1898-1993), Målande Flicka, signerad, 1945, 75 x 55
Lotte Laserstein, född 1898 i Tyskland, död 1993, målare.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
6.400 kr
måndag 3 juni 2013
kl 19:56:36
3/6 19:05:55
6.200 kr
3/6 19:51:36
Lotte Laserstein
Läs mer om Lotte Laserstein